Kaip parduodant automobilį atpažinti sukčių?

Automobilių pardavėjus norintys apgauti sukčiai gali sukelti didelį galvos skausmą visiems automobilių prekybos rinkos dalyviams. Kai pirkėjas yra nesąžiningas, jis gali norėti pasinaudoti pardavėju, nesumokėdamas už automobilį arba bandydamas jį pavogti. Tiek pirkėjams, tiek pardavėjams svarbu imtis priemonių, kad įsitikintų, jog kita sandoryje dalyvaujanti pusė yra tas, kuo sakosi esąs.

Pasidalinsime su jumis bendrais patarimais, kaip atpažinti sukčių ir kokių veiksmų reikėtų imtis norint išvengti automobilio vagystės, neatsiskaitymo už transporto priemonę ar kitų apgaulių. Jei jus domina konkretesnė diskusija apie patikimus automobilių supirkėjus, su ta informacija galite susipažinti nurodytame straipsnyje.

Automobiliu pardavimasTapatybės tikrinimas

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos turėtumėte atlikti sudarydami bet kokį automobilio sandorį, yra pirkėjo tapatybės patikrinimas. Jei reikia, paprašykite papildomų asmens tapatybės dokumentų.

Paieška internete

Svarbu atlikti potencialių pirkėjų tyrimus ir įsitikinti, kad visa jums pateikiama informacija sutampa. Internete peržiūrėkite jų adresą ir telefono numerį, taip pat el. pašto adresą, socialinių tinklų paskyras ir t. t. Patikrinkite, ar visa pateikta informacija yra tiksli. Jei kas nors atrodo ne taip, geriausia nepradėti pardavimo, kol viskas nebus teisingai patikrinta.

Iš anksto patikrinkite mokėjimą

Dar vienas būdas užtikrinti, kad iš jūsų nebūtų išviliotas automobilis – iš anksto patikrinti mokėjimą. Jei pirkėjas nori mokėti grynaisiais pinigais, prieš pasirašydami dokumentus paprašykite pateikti visą sumą. Jei atsiskaitoma banko pavedimu, prieš perduodami raktelius ar pasirašydami dokumentus paprašykite įrodymų, pavyzdžiui, banko pavedimo kopijos.

Viską įforminkite raštu automobilio pirkimo-pardavimo sutartyje

Nepriklausomai nuo to, kokį mokėjimo būdą pasirinksite, geriausia viską iš anksto įforminti raštu ir pateikti kopijas abiem susijusioms šalims, kad būtų galima apsidrausti, jei vėliau kas nors nutiktų ne taip (taip dažnai nutinka susidūrus su sukčiavimu). Automobilio pirkimo-pardavimo sutartyje turėtų būti pateikta visa informacija apie transporto priemonės būklę pardavimo metu (pvz., ridos rodmenys), mokėjimo terminus ir sąlygas (pvz., kada turi būti sumokėta už automobilį) ir kt.

Saugokitės dažniausiai pasitaikančių sukčiavimo atvejų

Galiausiai, vienas iš pagrindinių būdų, kaip atpažinti nesąžiningus pirkėjus, yra žinoti apie dažniausiai pasitaikančias su automobilių pardavimu susijusias apgavystes. Daugelis jų susijusios su transporto priemonių gabenimu į užsienį, kur pirkėjų negalima lengvai atsekti ar imtis teisinių priemonių, jei to prireikia. Parduodami automobilį į užsienį visada būkite dvigubai atsargesni.

Išvada

Atpažindami nesąžiningą automobilio pirkėją, galite apsaugoti nuo automobilio praradimo. Reikia būti budriems, nepatikliems ir tinkamai pasiruošti iš anksto, kad būtų išvengta tokių atvejų. Patikrinus tapatybės dokumentus iš anksto ir atlikus paprasčiausią paiešką internete ir susipažinus su ten esančiais duomenis apie transporto priemonės pirkimu susidomėjusią šalį, turėtų būti užkirstas kelias sukčiavimui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *